JOLANTA HOJDA

  • Jolanta Hojda

Ukończyłam studia magisterskie na wydziale psychologii ze specjalizacją kliniczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz czteroletnie studia podyplomowe z psychoterapii w Instytucie Psychologii Zdrowia i SWPS. Uzyskałam certyfikat psychoterapeuty w Polskim Stowarzyszeniu Psychoterapii Integracyjnej. Jestem także certyfikowaną superwizorką psychoterapii. Pracuję w podejściu integracyjnym.

Zawód psychoterapeutki wykonuję od 2005 roku.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Klinice Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii, w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, w Ośrodku Psychoterapii NZOZ OGRÓD IPZ, na własnej terapii treningowej oraz w swoim prywatnym gabinecie psychoterapii pracując po superwizją.

Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową oraz terapię dla par. Pracuję m.in. z DDA (Dorosłymi Dziećmi Alkoholików) i z DDD (Dorosłymi Dziećmi z rodzin Dysfunkcyjnych). Zajmuję się terapią problemów osobistych (m.in. nerwice, lęk, depresja, trudności w relacjach), terapią zaburzeń osobowości, poradnictwem psychologicznym oraz wspomaganiem rozwoju osobistego.

Dbając o swój rozwód zawodowy i w trosce o moich klientów korzystam z superwizji oraz stale podnoszę swoje kwalifikacje na szkoleniach i konferencjach.

Główny obszar mojej pracy zawodowej to praca w gabinecie psychoterapeutycznym. Ale lubię także dzielić się moją wiedzą i doświadczeniem z mniej doświadczonymi terapeutami, dlatego zostałam superwizorem oraz wykładowcą. Uczę także studentów psychologii Uniwerstetu SWPS oraz szkoły psychoterapeutycznej IPZ-PTP. Prowadzę szkolenia specjalistyczne dla psychologów i psychoterapeutów.

W mojej pracy ważna jest relacja z drugim człowiekiem oparta na uważności, empatii, szacunku i autentyczności oraz wiara w zdolności do pokonywania trudności i do zmian.

Jest to trudny zawód, ale przynosi mi wiele satysfakcji i radości z efektów.

 

Przyjmuję na Bielanach (5 min spacerem ze stacji metra Stare Bielany)

Adres: ul.Skalbmierska 21/2 Warszawa

 

www: osrodekpodroz.pl

e-mail: terapia@osrodekpodroz.pl

Tel. 602-511-255

Tel. 666-167-401

facebook.com/OsrodekPsychoterapiiPodroz